KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12317063
nr 1231 7063
Titus Wikström
(1887-1979)
Oljemålning, Titus Wikström (1887-1979), Signerad, daterad 1950, Militärbåt. Olja på duk, 46x63 cm
Titus Wikström, svensk bildkonstnär och sjökapten född 1887, död 1979.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:19:22
22/1 16:47:27
300 kr
28/1 18:14:23
Titus Wikström
Läs mer om Titus Wikström